Biografia

Biografia

Tomasz Arnold (1990) to kompozytor i perkusista z Krakowa kształcony w USA. Jego zakres zainteresowań muzycznych to: kompozycja instrumentalna i elektroniczna, wykonawstwo perkusyjne (solowe i w zespołach) oraz improwizacja. Występował jako solista i muzyk kameralny w Polsce, USA, Niemczech, Litwie, Bułgarii, Francji, Włoszech, Chorwacji, Szwajcarii, Meksyku i Chinach. Tomasz Arnold mieszkał, studiował i pracował w USA w latach między 2009 a 2020 r. W tym czasie zdobywał wiedzę muzyczną w czołowych konserwatoriach i uniwersytetach amerykańskich. Posiada tytuł Philosophy Doctor (doktorat) z kompozycji w University at Buffalo, gdzie również pracował jako asystent. Zdobył też dwa tytuły magistra - Master of Arts z kompozycji i Master of Music z perkusji klasycznej ukończony w prestiżowej Manhattan School of Music w Nowym Jorku, gdzie studiował perkusję pod kierownictwem Chrisa Lamba - kierownika sekcji perkusji z New York Philharmonic. Tomasz Arnold posiada również tytuł licencjacki z perkusji i kompozycji (Bachelor of Music) ukończony z wyróżnieniem w renomowanym amerykańskim konserwatorium Eastman School of Music w Rochester. Aktualnie jest stałym członkiem zespołu Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. 

 

Po powrocie do Polski w roku 2020, Tomasz Arnold razem ze swoim długoletnim przyjacielem i wybitnym krakowskim perkusistą Jakubem Frączkiem założył duet Arnold&Frączek Percussion Duo . Duet specjalizuje się w grze na perkusyjnych instrumentach melodycznych wykonując oryginalne kompozycje Tomasza Arnolda, oraz aranżacje utworów klasycznych podczas koncertów na żywo i online w Polsce i USA. Duet ma w swoim repertuarze między innymi utwory J.S. Bacha w zestawieniu z improwizowanymi łącznikami tworzącymi spójną całość koncertową w niecodziennym projekcie Bach we współczesnej improwizacji, który był sponsorowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Arnold&Frączek Percussion Duo współpracuje również z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Center for 21st Century Music działającym przy University at Buffalo w USA. Więcej informacji na stronie duoaf.com      INCOMING TOMASZ ARNOLD MARIMBA

Contemporary marimba music featuring solo marimba compositions and "Rounders" by Michael Burritt for marimba and percussion ensemble.

BUY PŁYTĘ "INCOMING" >>

KOMPOZYCJE

March! (orkiestra symfoniczna)
Double Major (cl, sax, trp, vib, pno)
Dissonant Relations (sax, akordeon lub pno)
Five Impressions on Human Life (solo pno)

KUP UTWORY TOMASZA ARNOLDA