Biografia

Biografia

Tomasz Arnold jest kompozytorem i perkusistą urodzonym w Krakowie, obecnie pracującym i mieszkającym w USA.

Jako kompozytor-wykonawca Tomek stara się znaleźć wspólny język między osobowością wykonawcy i twórcy, jednocześnie dążąc do nadania swojej muzyce spójności oraz indywidualnego charakteru, przy osadzeniu jej w różnorodności i wielobarwności muzyki świata. Nie wie, czy jego dążenie się powiedzie i czy w ogóle jest szansa realizacji choćby niewielkiej część tych zamierzeń, mimo to, jest szczęśliwy oddając się swojej pasji – muzyce, bez względu na ostateczny wynik poszukiwań.

Jako młody chłopak Tomek spełniał się przede wszystkim jako muzyk-perkusista, myśląc o międzynarodowej karierze solistycznej. W rezultacie wygrał pięć pierwszych nagród na różnych międzynarodowych (solowych) konkursach marimbowych i perkusyjnych w latach 2006 - 2011. Od 2006 r. do chwili obecnej, występował jako solista i członek zespołów w różnych miejscach na całym świecie (Polska, Niemcy, Litwa , Bułgaria, Francja, Włochy, Chorwacja, Szwajcaria, USA i Chiny). Choć nie spędza obecnie większości czasu szukając międzynarodowych sukcesów jako solista-perkusista, jest jednak aktywnym wykonawcą i i będzie szczęśliwy, mogąc zagrać koncert dla Ciebie - jeśli zechcesz.

Tomek ukończył studia muzyczne na Eastman School of Music (licencjat z perkusji i kompozycji), Manhattan School of Music (tytuł magistra Perkusji Klasycznej), a obecnie jest studentem studiów magisterskich na Wesleyan University zmierzając do uzyskania tytułu magistra sztuki z kompozycji. Tomek będzie zawsze pamiętał o tych uczelniach i pedagogach, z którymi się tam zetknął, a dzięki którym zyskał ogromną część swojej wiedzy muzycznej.

Tomek nie próbuje na nowo kreować rzeczywistości koncertowej, czy przeprojektowywać sposobu postrzegania muzyki na świecie, nie dąży też do zrewolucjonizowania sceny muzycznej, ma tylko nadzieję, że obcowanie z jego muzyką może sprawić Ci przyjemność oraz, że jego muzycznych pomysłów nie odbierzesz jedynie jak prostego naśladownictwa, ale zechcesz je przyjąć jak coś, co może pozostawić drobne, choć zauważalne, ślady w Twojej codzienności.INCOMING TOMASZ ARNOLD MARIMBA

Contemporary marimba music featuring solo marimba compositions and "Rounders" by Michael Burritt for marimba and percussion ensemble.

BUY PŁYTĘ "INCOMING" >>

KOMPOZYCJE

March! (orkiestra symfoniczna)
Double Major (cl, sax, trp, vib, pno)
Dissonant Relations (sax, akordeon lub pno)
Five Impressions on Human Life (solo pno)

KUP UTWORY TOMASZA ARNOLDA